Na trećoj konferenciji za novinare povodom 13. UnderhillFesta – međunarodnog festivala dugometražnog dokumentarnog filma, govoriće direktorica Filmskog centra Crne Gore, Aleksandra Božović. Konferencija će biti održana u ponedjeljak, 13. juna u 11 sati na u Njegoševom parku u Podgorici.
Na konferenciji će, pored Božović, govoriti i članovi žirija 13. UnderhillFesta Ognjen Glavonić i Ivan Čojbašić, rediteljka filma “Žica” Tiha K. Gudac, reditelj filma “Zavjet” Mladen Ivanović i producentkinja filma “Tvornice radnicima” Sabina Krešić.
Filmski centar Crne Gore je partner i ovogodišnjeg izdanja Underhill Festa.
UnderhillFest je jedini festival dokumentarnih filmova u Crnoj Gori, a tokom prethodnih dvanaest godina prikazivao je najbitnija dokumentarna ostvarenja, dobitnike velikih priznanja, ali i otkrivao i davao podršku regionalnim i lokalnim autorima. Festival je postao dio imidža grada i države, adresa za sve one koji žele da budu u toku sa dešavanjima u svjetskoj kinematografiji.